Jeep 4x4 Offpoje Offroad Team
coppermine
 Albumy: 44
 Zdjęcia: 5983
  · Wyświetleń: 1374308
  · Głosów: 808
  · Komentarzy: 4

Witaj Nieznajomy

Login
Hasło

Członkowie:
Ostatni: rivulus
Nowych dzisiaj: 0
Nowych wczoraj: 0
Wszystkich: 99

Na stronie:
Użytkownicy: 0
Goście: 5
Razem: 5
Kto gdzie jest:
 Goście:
01: Artykuły
02: Fotogaleria
03: Fotogaleria
04: Fotogaleria
05: Fotogaleria

Zespół online:

Nie ma nikogo z zespołu online!
Artykuły › Błoto wiąże zwycięzcą festiwalu w Wilnie
Błoto wiąże zwycięzcą festiwalu w Wilnie

Offroad ?Błoto wiąże? zwyciężył Międzynarodowy Off-Road Kino Festival, który już po raz trzeci odbył się w Wilnie. Organizatorem festiwalu jest Litewskie Stowarzyszenie Klubów Off-Roadowych.

Do ścisłego finału festiwalu (!%&!%)walifikowało się 15 filmów ? z Francji, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji oraz Polski. Jury oceniało przede wszystkim walory artystyczne filmu, jego oryginalność oraz poziom techniczny. Nagrody przyznano w trzech kategoriach. ?Błoto wiąże?, którego producentem jest OFF ROAD PL oraz Yes Adventure Team zwyciężył w kategorii ,,4x4 free theme?. Kategorię "4x4 turystyka i wyprawy" wygrał rosyjski film "Biegun Zimna " - 47 minutowa relacja z podróży zimowej do Jakucji. W kategorii "4x4 sport" zwyciężyła produkcja "Ładoga 2007" zrealizowana przez "Offroad Film Studio" z Petersburga.

Off-Road Kino Festival był świetną okazją do spotkania środowiska off-roadowego z całej Europy. Oprócz trwających cały dzień pokazów filmowych było wiele imprez towarzyszących dotyczących planów branży na 2008 roku. My zaprezentowaliśmy nasze zamierzenia związane z Pucharem Polski OFF ROAD PL. Cieszymy się, że nasz film może przyczynić się do popularyzacji bliskiej nam dyscypliny sportu. ? mówi Grzegorz Surowiec, Dyrektor Wydawnictwa OFF ROAD PL.


Film ,,Błoto wiąże? zrealizowano podczas dwóch pierwszych rund Pucharu Polski OFF-ROAD PL Orlen Trophy 4x4, które rozegrano odpowiednio w: maju i sierpniu 2005 roku. Twórcami filmu są wielokrotnie nagradzani absolwenci łódzkiej filmówki: Sławek Bergański (reżyseria i zdjęcia), Szymon Lenkowski (zdjęcia). Film ma też oryginalną muzykę autorstwa Barbary Mikulskiej.

,,Ekstremalne rajdy samochodów terenowych to jedna z najbardziej widowiskowych odmian sportów samochodowych, wymagająca od załóg zarówno doskonałego przygotowania sprzętu, jak też doskonałej współpracy kierowcy i pilota. Skupiliśmy się właśnie na relacjach pomiędzy nimi: chcieliśmy pokazać, jak ważne są tu podstawowe wartości - zaufanie i prawdziwa przyjaźń. Opowieść łączy kameralne zwierzenia, pełne rozmachu sceny z pola akcji oraz spektakularne sceny nocne.? ? powiedział Waldemar Lenkowski z YES , producent wykonawczy filmu.

Puchar Polski OFF ROAD PL, podczas którego zrealizowano zdjęcia do filmu ,,Błoto wiąże?, to cykliczna impreza sportowo ? przeprawowa. Od siedmiu lat jest największym i najważniejszym wydarzeniem tego typu w Polsce. Co roku rozgrywane są trzy rundy Pucharu, w których zawodnicy rywalizują w klasach: TRAVEL, ADVENTURE, EXTREME. Każda z rund składa się z dwóch etapów - odcinka nocnego i dziennego.

O twórcach filmu ,,Błoto wiąże?:

Sławomir Bergański (reżyser i operator)

Absolwent łódzkiej filmówki, jeden z najzdolniejszych polskich operatorów młodego pokolenia, zdobywca ?Złotej Kijanki? na CAMERIMAGE.

Autor zdjęć do licznych krótkometrażowych filmów realizowanych na taśmie 35 mm i 16mm, filmów dokumentalnych, teledysków oraz reklam. Nagrodzony za film SIENA Srebrną Kijanką na międzynarodowym Festiwalu Sztuki Operatorskiej CAMERIMAGE. W roku 2003 reprezentował Polskę na festiwalu filmowym w Cannes. Jest autorem zdjęć do

filmu Filipa Marczewskiego "Cyrano" nagrodzonego GRAND PRIX na festiwalu Jutro Filmu i nagrodą za najlepszy krótki film fabularny na festiwalu filmowym Lato Filmów w Kazimierzu nad Wisłą. Zrealizował również film "Bieda-ziemia" nagrodzony za najlepsze zdjęcia min. na festiwalu School Film w Cieszynie. Jest też autorem zdjęć do dokumentalnego filmu ?Nasiona? , który zdobył ponad 16 nagród na międzynarodowych festiwalach (od Moskwy po Denver...).

Więcej informacji:

Katarzyna Kowalska

k.kowalska@papayagroup.pl

Tel.kom.0 609 774 449

Tel. (12) 421 11 44

www.off-road.pl

www.puchar.off-road.pl

Nadesłane przez Nieznajomy dnia 06-07-2008 o godz. 04:59:11 (12907 wyświetleń)